ریباندینگ مو

ریباندینگ مو


در بسیاری از موارد به این متد درمانی، اصطلاحا صافی ژاپنی گفته می شود چرا که انجام آن موهایی مطابق افراد ژاپنی و کاملاً لخت و صاف بدون هیچگونه حالتی پدید خواهد آورد. باید در نظر داشته باشید که رشد مو بصورت طبیعی از ریشه صورت می گیرد و بدیهی است که چنانچه رشد ریشه داشته باشیم، موهای رشد کرده حالت طبیعی خود را دارند، یعنی تقریباً موهایی که به کمک ریباندینگ صاف می شوند به همان صورت باقی خواهند ماند اما ریشه جدید مطابق با ساختار ژنتیکی شخص رشد خواهد کرد به همین دلیل موهای جدید با حالت قبلی خود (فر، موج دار) در می آید در همین راستا این کار را میتوانید پس از حدود ۶ ماه دوباره تکرار کنند.

نکته ای باید از آن اطلاع داشته باشید این است که تمدید ریباندینگ تنها بر روی بخش هایی که مجددا رشد کرده اند( ریشه های مو ) انجام می گیرد نه در قسمت های که قبلا صاف شده اند.

آموزش خدمات پوست در کرج

ریباندینگ مو چیست و چگونه انجام می شود؟

در ابتدا پروسه انجام ریباندینگ، موها با شامپویی مخصوص و ملایم شسته می شوند و نیازی به نرم کننده و ماسک مو نیست. سپس موها بطور کاملا طبیعی و با کمک جریان هوا یا سشوار خشک می شود و در ادامه موها را بسته به نوع بافت، حجم و ساختار آن به چند قسمت تقسیم می شود. در حالی که موها با کمک گیره های پلاستیکی نگه داشته می شوند، مواد مخصوص ریباندینگ به هریک از تارهای مو مالیده خواهد شد.

نمواد ریباندینگ بسته به نوع مو ۳۰ تا ۴۵ بر روی مو باقی می ماند و بعد موها  بسته به حجم، بافت و ديگر شرایط بخار داده می شوند تا بدین ترتیب موها کاملا شسته و خشک شوند.  و ادامه به کمک اتوی موی مخصوص  با دمای ۲۰۰درجه سانتی گراد صاف می گردد.

در انتها یک خنثی کننده برای مراقبت از پیوند ­های مو استفاده خواهد شد که به مدت ۳۰ ثانیه بر روی مو باقی خواهند ماند و بعد از آن موها با آب سرد کاملاً آبکشی می شوند و برای تثبیت پروسه یک سرم مخصوص به موها مالیده خواهد شد و موها یک بار ديگر صاف می شوند.

ریباندینگ برای چه افرادی مناسب است؟

استفاده از تکنیک و متددرمانی ریباندینگ تنها به افراد دارای موهای فر توصیه می شود، نه افرادی که موهای حالت دار دارند چرا که افرادی که موهای حالت دار دارند بهتر است از روش  کراتینه استفاده کنند.

هدف افراد از صافی مو بسیار متفاوت است. برخی که موهای حالت دار دارند، تنها مایل به داشتن موهای صاف، براق و ابریشمی هستند، اما برخی دیگر که بصورت ژنتیکی موهای فر دارند، تمایل دارند که موهای خود را تحت هر شرایطی صاف کنند. به همین منظور ریباندینگ برای افرادی مناسب است که مو هایی کاملا فر و رنگ نشده  دارند که یعنی موها فاقد هرگونه رنگ، کراتین و هایلایت می باشد.

مزایا و عوارض ریباندینگ مو چیست؟

 بهبود شرایط ظاهری موها

 صافی دائمی مو ها بر خلاف دیگر روش ها

 صرفه جویی در زمان جهت مرتب کردن روزانه موها

 صاف ماندن موها در موقع تعرق، رفتن به استحمام یا سونا و قرار گرفتن در در برابر باد

اما موارد گفته شده تنها بخش کوچکی از مزایای ریباندینگ است و در ادامه به بررسی کامل تر ویژگی های این متد خواهیم خواهیم پراخت.

پدید آوردن ظاهری جذاب و موهایی کاملا براق

اگر از دسته افرادی هستید که به موهای صاف و براق علاقه مندین، ریباندینگ بهترین گزینه درمانی برای شما است. به کمک این متد، موهای شما ظاهری بسیار صاف و براق به خود خواهند گرفت چرا که ریباندینگ پدید آورنده موهای لخت و صاف است و نتیجه آن تا مدت‌های طولانی باقی می‌ماند.

عدم نیاز به صاف کننده‌های مو

برخی افراد که موهای صاف و براق و لختی دارند، دائما از وسیله‌های مختلف برای صاف کردن موهای خود استفاده می‌کنند که برای مثال می توانیم به اتو مو اشاره نماییم و باید بدانید که استفاده از این دستگاه بطور مداوم می‌تواند آسیب‌های متعددی به موهای شما وارد کند.

به کمک ریباندینگ مو، دیگر نیازی به استفاده از هیچگونه دستگاه و وسایل مربوط صافی مو ندارید چرا که این وسایل با وارد کردن حرارت بسیار بالا به مو، باعث صافی آن می شوند و این حرارت باعث بروز آسیب‌ های متعدد و خشکی در موها خواهد شد بنابراین اگر زیاد موهای خود را اتو می کنید بهتر است آن را با یک روش درمانی مناسب جایگزین نمایید.

کاهش وز مو

طبق مشاهدات چندین ساله در کلینیک صافی مو و ریباندینگ لیدا، بسیاری از مراجعین وز بودن موهای خود نارضایتی کامل دارند و برخی از آنها به دلیل عدم آب‌رسانی مناسب به موها و دهیدراته شدن و برخی به دلیل استفاده از رنگ‌های شیمیایی و طیف گسترده دیگر از افراد به خاطر جنس موهای خود، موهای وز ژنتیکی دارند که ممکن است ظاهری ناخوشایند را به همراه داشته باشد.

اما نکته خوشحال کننده این است به کمک بهره گیری از ریباندینگ، در کلینیک ریباندینگ لیدارهام تحت نظر مجرب ترین متخصصین این رشته دیگر خبری از  موهای وز نیست و بعد از انجام صافی بدون نیاز به هیچ یک از وسایل صافی و یا مواد شیمیایی صاف کننده از شر وز موهای خود خلاص می‌شوید.

حالت دهی آسان

بعد از انجام ریباندینگ دیگر لازم نیست که قبل از هر مهمانی، به دنبال مدل های مختلف مو باشید به آن فکر کنید که چطور باید موهای خود را آرایش نمایید. بعد از انجام ریباندینگ مو دیگر نه تنها نگرانی برای ظاهر موهای خود نخواهید داشت، لازم هم نیست زمان و هزینه زیادی را صرف آرایش و حالت دادن به موهای خود نمایید.

دائمی بودن

صافی مو به کمک این روش دائمی است و با یکبار انجام آن تا مدتهای طولانی موهای شما ظاهری بسیار زیبا به خود خواهند گرفت.

ریباندینگ یا کراتینه؟کدام روش صافی مناسب است ؟

ریباندینگ، صافی و احیا مو، پروتئین تراپی و کراتینه از روش های مختلف صافی مو هستند که انتخاب روش مناسب به کمک مشاوره متخصصین کمک بسیاری به شما عزیزان در زمینه صافی مو خواهد کرد که هر کدام مزایای خود را دارند و برای انتخاب آگاهانه ضروری است تا با این مزایا آشنا باشید.

از تمامی این متدها برای ترمیم و تقویت و صاف کردن موها استفاده می گردد و تنها تفاوت ریباندینگ با کراتینه در این است که کراتینه مو هیچگونه تغییری در ساختار شیمیایی و ژنتیکی موها ایجاد نخواهد کرد و باعث پدید آوردنده صافی ۸۰ درصد است. اما ریباندینگ به کمک ایجاد تغییرات در ساختار گوگردی مو باعث صافی کامل و ۱۰۰% مو خواهد شد.

اما بسیاری از مراجعین تمایل دارند تا پس از انجام صافی، اقدام به دکلره کردن و یا حالت دار کردن موهای خود کنند که در اینصورت بهترین متد کراتین می باشد، از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ماندگاری کراتینه ۶ ماه است اما ریباندینگ یک صافی دائمی به ما می دهد.

تفاوت کراتینه و ریباندینگ💢

ریباندینگ

 دائمی بودن صافی

 تغییرات اساسی در کوتیکول مو

 اصالت مواد اولیه و کم بودن نوع تقلبی

 فرمالین و آسیب های شیمیایی کمتر

 بعد از انجام نیاز به مراقبت ندارد

 زمان اجرای طولانی مدت

کراتینه

 قیمت مناسب

 زمان اجرای کمتر (۲ الی ۳ ساعت)

 احیا بیشتر موهای آسیب دیده

 قابل اجرا روی موهای دکلره شده

 ماندگاری ۶ ماهه

موی انسان از آمینو اسید تشکیل شده است و آمینواسیدها از نظر شیمیایی به کمک زنجیره‌هایی به هم متصل شده‌اند که ساختار مو را تشکیل می‌دهند که با توجه با این زنجیره ها مشخص می‌گردد که حالت مو صاف، موج‌دار و یا فر است. ریباندینگ مو به کمک تغییرات شیمیایی مو و شکستن زنجیرهای آمینو اسیدی و بازسازی دوباره آنها برای ایجاد ساختار جدیدی در مو خواهد شد. پروسه ریباندینگ با استفاده از یک سست کننده آغاز می گردد و که باعث شکستن زنجیره‌های پروتئینی مو خواهد شد و موها صاف می گردد و از خنثی کننده برای بازسازی زنجیره‌های ساختاری مو، استفاده می گردد.

مراقبت های پس از ریباندینگ مو

 شش ماه بعد از ریباندینگ اقدام به ترمیم ریباندینگ خود نمایید

 تا ۳ روز پس از ریباندینگ، موهای خویش را خیس نکنید و شنا نکنید

 موقع خواب موهای خود را صاف و بدون خم شدگی روی بالش رها کنید

 برای شستن موها از آب داغ استفاده نکنید زیرا ممکن است اثر خشکی روی مو بگذارد

 تا ۱ هفته  پس از انجام ریباندینگ موهای خویش را هیچوقت بصورت دم اسبی و پشت گوش ها نبندید، بگذارید موها باز باشند

 بعد از ریباندینگ از شامپوهای معمولی استفاده نکنید، باید از شامپوهای مخصوص موهای ریباندینگ شدهه و فری سولفات با  مشورت متخصصین استفاده نمایید

اما موارد گفته شده تنها بخشی از مراقبت های بعد از انجام ریباندینگ است و در ادامه به بررسی کامل تر آن خواهیم پراخت.

عدم شستشوی موها تا ۷۲ ساعت بعد💢

از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از انجام ریباندینگ مو، موهای شما تا ۷۲ ساعت نباید خیس شود، زیرا ۷۲ ساعت زمان نیاز است تا موها به ساختار جدید خود عادت کنند بنابراین قبل از انجام ریباندینگ موهای خود را کاملا بشوئید و باید توجه داشته باشید پس از انجام آن به مدت ۳ روز نیازی به شستشوی موها نمی باشد.

آزاد گذاشتن موها💢

موهای خود را با کش و سنجاق نبندید و آنها را پشت گوش نیندازید و از هر وسیله ای که برای نگه داشتن موها استفاده می کنید باید مراقب باشید تا روی موهای شما چین نیفتد و موها را از حالت صاف و یکدست بودن خارج نکند.

استفاده از دوش آب سرد💢

استفاده از آب سرد به محکم شدن ساقه موها کمک می کند و با ایجاد رطوبت کمتر و آسیب رسانی کمتر از موهای شما محافظت بیشتری می کند. از سوی دیگر دوش آب سرد علاوه بر نرمی و حفظ سلامت موها، باعث درخشندگی موها نیز می گردد.

اما در دسته افرادی هستید که نمی توانید سرمای دوش آب سرد را تحمل نمایید می توانید از دوش با آب ولرم استفاده کنید اما توجه داشته باشید دوش آب داغ به موها آسیب خواهد رساند.

استفاده از ماسک موها💢

در سه روز اول بعد از ریباندینگ، ضروری است تا موهای خود را با شامپویی با ساختار ملایم و با فرمول مخصوص موهای درمان شده شستشو دهید و بعد از آن به کمک مقداری ماسک مو، موهای خود را به آرامی ماساژ دهید.

از حرارت مدل دادن به موهای خود استفاده نکنید💢

بعد از انجام صافی مو با ریباندینگ، ضروری است که با گرما رسانی به آن جلوگیری کنید اما اگر نمی توانید بدون استفاده از سشوار به موهای خود حالت دهید حتما از باد خنک آن استفاده کنید زیرا حرارت و گرما آسیب بسیاری به موهای شما می زند.

از شستشوی بیش از اندازه موها جلوگیری نمایید💢

برای حفظ سلامت موهای خود ضروری است تا تعداد دفعات شستشوی موها را در هفته کم کرده و به یک الی دو برسانید. در زمان شستشو نیز کافی است شامپوهای مخصوص موهای خشک و فاقد سولفات و پارابن استفاده نمایید.

دور ماندن از باران💢

ضروری است که از خیس شدن موهای خود جلوگیری کنید، اما اگر در شرایط خاص مثل باران گیر کردید، در اولین فرصت دوش بگیرید تا آلاینده ها و نمک موجود در باران که باقی ماندن آنها صدمات مختلف بر روی موها وارد می سازد.

رنگ نکردن موها💢

بعد انجام هرگونه متد درمانی مو، رنگ کردن موها باعث صدمه بر مو می شود به همین جهت تا ۶ ماه نیازی نیست تا کار خاصی بر روی موهای خود انجام دهید.

خوابیدن با موهای صاف💢

بهتر از در هنگام خواب، بصورتی باشید که حالت موها تغییر زیادی نکند.

تمیز نگه داشتن پوست سر💢

تمیزی پوست سر از اهمیت بالایی بر خوردار است و ضروری است به پوست سر خود، اهمیت زیادی بدهید. پوست سر ناسالم با فولیکول های مسدود شده مشکلاتی مانند شوره سر و ریزش مو را پدید خواهد آورد.

برای پیشگیری هرچه بهتر از پوست سر، به طور مرتب پوست سر را با روغن داغ ماساژ داده و با شامپوِیی موثر موهای خود را بشویید.

محافظت از موها💢

برای حفاظت هرچه بیشتر از موهای خود، روسری، کلاه و چتر بهترین انتخاب می باشد تا موها در برابر عوامل طبیعی مانند باران، آلودگی هوا و اشعه های UV آفتاب در امان باشید.

رژیم غذایی مناسب💢

سلامت موهای شما به سلامت رژیم غذایی وابستگی زیادی دارد، برای سلامت موها، درمان های موضعی تاثیر بسیاری دارند، اما باید بدانید که رژیم غذایی متعادل، برای سلامت موها بسیار با اهمیت است.

محصولات مراقبتی که بعد از ریباندینگ می توانید استفاده نمایید عبارتند از:

شامپو💢

استفاده از شامپو مناسب در سلامت موهای شما تاثیرات فراوانی دارد به همین جهت ضروری است تا شامپویی را خریداری نمایید که دارای برچسب “برای موهای درمان شده با مواد شیمیایی” باشند.

این نوع شامپوها نیاز موهای درمان شده شما را تامین کرده و به حفظ مدل موی شما در عین بهبود سلامت موهایتان کمک میکند. این نوع شامپو دارای پروتئین های مخصوص مو هستند که ممکن است به دلیل عدم مراقبت کافی از بین رفته باشند.

ماسک مو💢

موهای شما برای بازسازی و ترمیم مجدد، به رطوبت و پروتئین کافی نیاز دارند و درمان موها با پروتئین و نرم کننده های غلیظ علاوه بر کمک به درمان موها، آسیب های موجود را نیز از بین می برد.

شانه های دندانه پهن💢

استفاده از شانه ها با دندانه درشت، از شکستگی موها جلوگیری می کند و باید از شانه کردن موهای خیس، خودداری کنید.

ماسک مو 💢

بعد از ریباندینگ، استفاده از ماسک مو ها بسیار مهم است چرا که موهای شما نیاز بسیاری به رطوبت دارند.

💢سرم مو و کرم مو بدون نیاز به آبکشی

این روزها نرم کننده های متعددی در بازار موجود است که برخی از انواع نرم کننده ها از نوعی هستند که نیازی به آبکشی ندارند و سرم های موی مخصوص با ایجاد مانعی دور ساقه مو از به هدر رفتن رطوبت پیشگیری می کنند و از موهای شما در برابر عوامل محیطی مختلف محافظت می نمایند.

روغن ها💢

استفاده از روغن های مو و رسیدگی به موها در بازگرداندن سلامت موها بسیار با اهمیت است. روغن نارگیل، روغن بادام، روغن زیتون، روغن آرگان و روغن جوجوبا بسیار مفید هستند و علاوه آن استفاده از ماسک آلوئه ورا در حفظ سلامت موها بسیار موثر است. ماساژ سر و موها با روغن برای ایجاد رطوبت، تغذیه موها، افزایش و بهبود سلامت پوست سر بسیار موثر است البته توجه کنید که استفاده از روغن ها حتما باید قبل از شستن موها باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *